İstanbul Chip Tuning Hizmeti

ECUTUNED, İstanbul'da ve Türkiye'nin farklı şehirlerinde verdiği Chip Tuning hizmeti ile araçlara güç-performans artışı sağlamanın yanında araca göre farklılık gösteren oranda yakıt ekonomisi sağlar.

Chip Tuning Hakkında

Günümüz otomobillerinde motor ECU (Engine Control Unit) dediğimiz bir elektronik bir beyin tarafından yönetilir. Peki bu Ecu motoru nasıl yönetir?

ECU Aracın sensörlerinden gelen bilgiler ile, aracın hava – yakıt karışım oranını, avansını, tork istek ve limitlerini, turbo hava miktarını ve bazı yeni tip araçlarda yakıtın hat basıncını ayarlar.

Aynı zamanda motorun hangi sıcaklıklarda çalışacağına ateşleme zamanlarına ve ne kadar benzin gönderileceğine karar vermek yine ECU’nun görevleri arasındadır.

Chip Tuning sayesinde bu değerlere müdahale edebilir hale geliriz. Chip Tuning ile motorun çalışma değerleri istenildiği üzere yükseltip düşürülebilir.

Chip Tuning Nasıl Yapılır

Chip Tuning işlemi 3 şekilde yapılır;

- Aracın beynin OBD Portu üzerinden (Yetkili ve Özel servislerde arıza okumak için kullanılan port)

- Aracın üzerinde beyine direk müdahale edilerek

- Araçtan beyin sökülerek beyine direk müdahale edilerek.

Aracın üzerinden yukarıdaki yöntemlerin biri ile araca ait yazılım okunduktan sonra; "Chip Tuning İşlemine Özel" software'lerle aracın yazılımına istenilen şekilde müdahale edilerek chip tuning işlemi yapılır.

ECUTUNED, İstanbul'un tüm semtlerine mobil servis chip tuning hizmeti verebilmektedir.

Dilerseniz İstanbul'daki merkez ofis binamıza gelip, dilerseniz de yerinde mobil hizmet alarak tüm chip tuning hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Detaylı bilgi için adres ve telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.