GPF İptali - OPF İptali - PPF İptali

GPF İptali (Gasoline Particular Filter) - OPF İptali - PPF İptali () İptali Hakkında

Eski nesil dizel araçlarda bulunan Dizel Partikül Filtresi gibi katalitik konvertöre bağlanan benzin partikül filtresi (GPF) yine dizel araçlarda olduğu gibi rejenerasyon sistemine sahiptir. Bu yöntem kullanılarak filtrede biriken zararlı partiküller yakılıyor ve doğaya hiçbir zarar vermeyecek hale getiriliyor.

GPF “gasoline particulate filter” kelimelerinin kısaltması olan GPF dünyanın fosil kaynaklı yakıtlarının verdiği zararı en düşük düzeye getirmeye yarayan bir ekipmandır. Bu sistem dizel partikül filtresi ile benzer özellikler gösterse de aslında işleyiş yönünden birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Ülkemizde ve dünyada yeni yeni tanınan bu filtre sistemine sahip bir aracınız varsa ve bu sistemle ilgili sorun yaşıyorsanız; sorunun çözümü için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu uygulama ile öncelikle mekanik olarak Partikül Filtresinin içindeki filtre görevi gören elementler boşaltılır, ardından firmamızın yazılım çözümü uygulaması ile aracın motor beyni'ne Partikül Filtresi ile ilgili hata vermemesi üzerine program atılır. Bu işlem motor beyninin sadece Partikül Filtresi ile ilgili çalışan kısmına etki etmektedir. Aracın işletim sisteminin çalışmasına bunun dışında hiçbir etkisi bulunmamaktadır.

ECUTUNED firması olarak biz; tüm işlemlerde olduğu gibi bu işlemde de yazılım çözümümüz için 15 gün müşteri memnuniyeti garantisi vermekteyiz.